Zuhause / IGBT Modules / FZ1000R33HL3B60BOSA1
minImg
FZ1000R33HL3B60BOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FZ1000R33HL3B60BOSA1
Paket:
AG-IHVB130-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IHV IHM T XHP 3 3-6 5K AG-IHVB13
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Dual Brake Chopper
Current - Collector (Ic) (Max) 1000 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 190 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 3300 V
Supplier Device Package AG-IHVB130-3
Series IHM-B
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.85V @ 15V, 1kA
Package / Case Module
Power - Max 1600000 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA