Zuhause / IGBT Modules / FZ1000R45KL3B5NPSA1
minImg
FZ1000R45KL3B5NPSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FZ1000R45KL3B5NPSA1
Paket:
A-IHV130
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IHV IHM T
Benutzer handbuch
Operating Temperature 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single Switch
Current - Collector (Ic) (Max) 1000 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 185 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 4500 V
Supplier Device Package A-IHV130
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.05V @ 15V, 1kA
Package / Case Module
Power - Max 1600000 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA