Zuhause / IGBT Modules / FZ400R33KL2CB5NOSA1
minImg
FZ400R33KL2CB5NOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FZ400R33KL2CB5NOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 3300V 750A 4900W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 750 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 48 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 3300 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.65V @ 15V, 400A
Package / Case Module
Power - Max 4900 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA