Zuhause / IGBT Modules / FZ800R45KL3B5NOSA2
minImg
FZ800R45KL3B5NOSA2
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FZ800R45KL3B5NOSA2
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 4500V 1600A 9000W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 1600 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 3.1 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 4500 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.85V @ 15V, 800A
Package / Case Module
Power - Max 9000 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA