TE Connectivity Measurement Specialties
Produkt-Nr.:
G-NICO-018
Hersteller:
Paket:
16-QFN (4x4)
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR DIGITAL -40C-125C 16QFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 125°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Test Condition | -5°C ~ 50°C (-40°C ~ 125°C) |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Output Type | I²C, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±0.1°C (±0.5°C) |
| Series | TSYS |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad |
| Sensor Type | Digital, Remote |
| Voltage - Supply | 2.2V ~ 3.6V |
| Mfr | TE Connectivity Measurement Specialties |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Resolution | 24 b |
| Base Product Number | G-NICO |