TE Connectivity Measurement Specialties
Produkt-Nr.:
G-TPMO-023
Hersteller:
Paket:
Module
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SENSOR DIGITAL -10C-85C MODULE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Sensing Temperature - Local | -10°C ~ 85°C |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C |
| Test Condition | 15°C ~ 35°C |
| Sensing Temperature - Remote | 0°C ~ 300°C (IR) |
| Output Type | SPI |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Module |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Sensor Type | Digital, Local/Remote |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 16V |
| Mfr | TE Connectivity Measurement Specialties |
| Features | - |
| Package | Box |
| Resolution | - |
| Base Product Number | G-TP |