G2R-1A-T130-DC48
Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
G2R-1A-T130-DC48
Beschreibung:
POWER RELAYS - RELAY
Auf Lager : 160
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 11.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 4.17 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 7.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G2R
Operate Time 15 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 33.6 VDC