G6C-1114P-US-12V
Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
G6C-1114P-US-12V
Beschreibung:
G6C-1114P-US 12DC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G6C
Operate Time 10 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC