G6C-2114P-US-AP-DC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
G6C-2114P-US-AP-DC24
Beschreibung:
G6C-2114P-US-AP-DC24
Auf Lager : 199
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 6
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 8 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.88 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G6C
Operate Time 10 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC