GA0805A120JBCAT31G
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
GA0805A120JBCAT31G
Hersteller:
Vishay Vitramon
Beschreibung:
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.085" L x 0.049" W (2.15mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series GA
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 12 pF