GDZ13B-HG3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
GDZ13B-HG3-18
Beschreibung:
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V
Series Automotive, AEC-Q101, GDZ-G
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms