GHA300F-12-R3
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
GHA300F-12-R3
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 100W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.4 A
Series GHA (300W)
Power (Watts) 100W (300W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 90%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC