GMC02X7R332K10NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
GMC02X7R332K10NT
Beschreibung:
CAP CER 3300PF 10V X7R 0201
Auf Lager : 3015000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 3300 pF