GMC04X5R823K10NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
GMC04X5R823K10NT
Beschreibung:
CAP CER 0.082UF 10V X5R 0402
Auf Lager : 70000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.082 µF