GMC04Z5U104Z50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
GMC04Z5U104Z50NT
Beschreibung:
CAP CER 0.1UF 50V Z5U 0402
Auf Lager : 6990000
Benutzer handbuch
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient Z5U
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.1 µF