GMC10CG911G200NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
GMC10CG911G200NT
Beschreibung:
CAP CER 910PF 200V C0G/NP0 0603
Auf Lager : 4000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 910 pF