GMC10X5R334K16NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
GMC10X5R334K16NT
Beschreibung:
CAP CER 0.33UF 16V X5R 0603
Auf Lager : 456000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.33 µF