GMC21CG470G200NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
GMC21CG470G200NT
Beschreibung:
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0805
Auf Lager : 8000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 47 pF