GMC21CG6R8C50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
GMC21CG6R8C50NT
Beschreibung:
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0805
Auf Lager : 608000
Ext-Preis
  • 4000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 6.8 pF