GMC21X7R101K16NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
GMC21X7R101K16NT
Beschreibung:
CAP CER 100PF 16V X7R 0805
Auf Lager : 392000
Ext-Preis
  • 4000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 100 pF