GMC21X7R475K50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
GMC21X7R475K50NT
Beschreibung:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 0805
Auf Lager : 142000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 2000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 4.7 µF