GMC21Y5V474Z25NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
GMC21Y5V474Z25NT
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 25V Y5V 0805
Auf Lager : 128000
Ext-Preis
  • 2000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.47 µF