GMC55Z5U334Z50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
GMC55Z5U334Z50NT
Beschreibung:
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 2220
Benutzer handbuch
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient Z5U
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.33 µF