GSEN12B035
Good-Ark Semiconductor
Produkt-Nr.:
GSEN12B035
Paket:
DFN0603
Beschreibung:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, 12V, D
Auf Lager : 29960
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 3.5pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 13.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 150W
Product Status Active
Supplier Device Package DFN0603
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)