GSIB15A20N-M3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
GSIB15A20N-M3/45
Paket:
GSIB-5S
Beschreibung:
BRIDGE RECT 1P 200V 15A GSIB-5S
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Peak Reverse (Max) 200 V
Diode Type Single Phase
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package GSIB-5S
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 200 V
Series -
Package / Case 4-SIP, GSIB-5S
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 7.5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 15 A