Zuhause / IGBT Modules / GSID600A120S4B1
minImg
GSID600A120S4B1
SemiQ
Produkt-Nr.:
GSID600A120S4B1
Hersteller:
SemiQ
Paket:
Module
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 1130A 3060W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 1130 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 51 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series Amp+™
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 600A
Package / Case Module
Power - Max 3060 W
Mfr SemiQ
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA