GSL6TVS36A
Good-Ark Semiconductor
Produkt-Nr.:
GSL6TVS36A
Beschreibung:
TVS, UNI-DIR, 600W, 36V, ESGB (S
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V