Zuhause / TVS Diodes / GSOT08C-HG3-18
minImg
GSOT08C-HG3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
GSOT08C-HG3-18
Paket:
SOT-23-3
Beschreibung:
TVS DIODE 8VWM 19.2VC SOT23
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 160pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 345W
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.2V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8V (Max)