Zuhause / TVS Diodes / GSOT12C-HG3-08
minImg
GSOT12C-HG3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
GSOT12C-HG3-08
Paket:
SOT-23-3
Beschreibung:
TVS DIODE 12VWM 26VC SOT23
Auf Lager : 15000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 115pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 13.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 312W
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)