Zuhause / TVS Diodes / GSOT24C-HG3-08
minImg
GSOT24C-HG3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
GSOT24C-HG3-08
Beschreibung:
TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 65pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 27V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 235W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 47V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)