GSOT36-HG3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
GSOT36-HG3-08
Beschreibung:
TVS DIODE 36VWM 71VC SOT23
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 52pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 39V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 248W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 71V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V (Max)