Zuhause / TVS Diodes / GSOT36C-HG3-08
minImg
GSOT36C-HG3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
GSOT36C-HG3-08
Beschreibung:
TVS DIODE 36VWM 71VC SOT23
Auf Lager : 5806
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 3000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 52pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 39V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 248W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 71V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V (Max)