Zuhause / Diode Arrays / GSXD160A015S1-D3
minImg
GSXD160A015S1-D3
SemiQ
Produkt-Nr.:
GSXD160A015S1-D3
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 150V 320A SOT227
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-227
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 mA @ 150 V
Series -
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology Schottky
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 880 mV @ 160 A
Mfr SemiQ
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 160A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C