Zuhause / Diode Arrays / GSXF100A060S1-D3
minImg
GSXF100A060S1-D3
SemiQ
Produkt-Nr.:
GSXF100A060S1-D3
Hersteller:
SemiQ
Paket:
SOT-227
Beschreibung:
DIODE FAST REC 600V 100A SOT227
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 90 ns
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-227
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 600 V
Series -
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology Standard
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 100 A
Mfr SemiQ
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C