Zuhause / Diode Arrays / GSXF100A120S1-D3
minImg
GSXF100A120S1-D3
SemiQ
Produkt-Nr.:
GSXF100A120S1-D3
Beschreibung:
DIODE FAST REC 1200V 100A SOT227
Auf Lager : 49
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 125 ns
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-227
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 1200 V
Series -
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology Standard
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.35 V @ 100 A
Mfr SemiQ
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C