Zuhause / AC Fans / GTB036FUC23R N1
minImg
GTB036FUC23R N1
Delta Electronics
Produkt-Nr.:
GTB036FUC23R N1
Hersteller:
Delta Electronics
Beschreibung:
FAN BLWR CENT 360X230MM 230VAC
Benutzer handbuch
Air Flow 2473.0 CFM (69.24m³/min)
Noise 72.0dB(A)
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 3.60A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 200 ~ 277VAC
RPM 1730 RPM
Mfr Delta Electronics
Material - Frame Aluminum
Features PWM Control
Width 229.6mm
Operating Temperature -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Static Pressure 2.016 in H2O (502.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cUL, TUV, UL
Termination -
Size / Dimension Round - 360mm Dia
Weight 16 lbs (7.3 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Aluminum
Series GTB
Power (Watts) 320W