GWM120-0075P3
IXYS
Produkt-Nr.:
GWM120-0075P3
Hersteller:
IXYS
Paket:
ISOPLUS-DIL™
Beschreibung:
MOSFET 6N-CH 75V 118A ISOPLUS
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 6 N-Channel (3-Phase Bridge)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds -
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 100nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.5mOhm @ 60A, 10V
Supplier Device Package ISOPLUS-DIL™
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 75V
Series -
Package / Case 17-SMD, Flat Leads
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max -
Mfr IXYS
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 118A