GY12R722045V107R
CAP-XX Ltd Supercapacitors
Produkt-Nr.:
GY12R722045V107R
Beschreibung:
CAP 100F 2.7V -40-+65C T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 12mOhm @ 1kHz
Series GY
Package / Case Radial, Can
Mfr CAP-XX Ltd Supercapacitors
Capacitance 100 F