H51500510000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
H51500510000G
Beschreibung:
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 7.62MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.591" (15.00mm)
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Contact Material Phosphor Bronze
Features Mating Flange
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 12-26 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 15
Number of Positions 15
Type Plug, Male Pins
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.300" (7.62mm)