H81000800000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
H81000800000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
TERM BLOCK 10POS 45DEG 10MM PCB
Benutzer handbuch
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Copper - Tin Plated
Positions Per Level 10
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Gray
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 6-24 AWG
Number of Levels 1
Series H8
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features -
Package Bulk
Current 37 A