H8261KDCA
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
H8261KDCA
Beschreibung:
RES 261K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 261 kOhms
Series Holco, Holsworthy
Power (Watts) 0.25W, 1/4W