H893R1BCA
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
H893R1BCA
Beschreibung:
RES 93.1 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 93.1 Ohms
Series Holco, Holsworthy
Power (Watts) 0.25W, 1/4W