HA0300500000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HA0300500000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
TERM BLK 3POS TOP ENT 5.08MM PCB
Auf Lager : 1661
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 3
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 14-24 AWG
Number of Levels 1
Series 09-508
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Lever Actuated
Package Bulk
Current 10 A