HA1131500000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HA1131500000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
TERM BLK 11P SIDE ENTRY 5MM PCB
Benutzer handbuch
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 11
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 14-24 AWG
Number of Levels 1
Series HA
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Lever Actuated
Package Bulk
Current 10 A