HA1471500000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HA1471500000G
Beschreibung:
TERM BLK 14P SIDE ENT 3.81MM PCB
Benutzer handbuch
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 14
Product Status Active
Wire Gauge 16-26 AWG
Number of Levels 1
Series HA
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Package Bulk
Current 6 A