HAZ471MBABREKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
HAZ471MBABREKR
Beschreibung:
CAP CER 470PF 1KV RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series HAZ
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 pF