HB0311810000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HB0311810000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
TERM BLK 3P SIDE ENTRY 10MM PCB
Benutzer handbuch
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 3
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Gray
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 14-20 AWG
Number of Levels 1
Series HB
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 10 A