HBA82MFZRE
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HBA82MFZRE
Paket:
Radial Lead
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RES 0.082 OHM 1% 0.4W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.315" L x 0.102" W (8.00mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 82 MOhms
Series HB, CGS
Power (Watts) 0.4W