HBD060YGE-A
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
HBD060YGE-A
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 3.3V 60W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12A, 15A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series HBD (60W)
Power (Watts) 60 W
Type Isolated Module
Package / Case 10-DIP Module
Efficiency 78%