Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
HC9-470-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 3.65A 72.3MOHM SM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.6005
$3.6005
10
$3.2984
$32.984
25
$2.99858
$74.9645
50
$2.51864
$125.932
100
$2.158875
$215.8875
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 155°C |
| Current - Saturation (Isat) | 5.7A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.295" (7.50mm) |
| Tolerance | ±15% |
| Current Rating (Amps) | 3.65 A |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.555" L x 0.516" W (14.10mm x 13.10mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 72.3mOhm Max |
| Inductance | 47 µH |
| Series | HC9 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Iron Powder |